Media Markt Kampanyaları

İlk mağazasının kapılarını 1979 yılında Münih’te açan Media Markt, takip eden yıllar içinde Avusturya, İtalya, Hollanda,  İsviçre, İspanya, Portekiz, Yunanistan,  İsveç, Rusya, Belçika ve Türkiye’deki mağazalarıyla en kaliteli teknolojiyi en uygun fiyata tüketicileriyle buluşturmaya devam etmiştir.

2007 yılının Eylül ayında Türkiye’deki ilk mağazasını açan Avrupa’nın bir numaralı elektronik perakendecisi Media Markt, an itibariyle 14’ü İstanbul’da olmak üzere Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Mersin, Konya,  Eskişehir, İzmir, Kayseri, Samsun, Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Şanlıurfa, İzmit, Denizli ve Diyarbakır’da bulunan toplam 41 aktif mağazada hizmet vermektedir.

TV ve Ses üniteleri, Tabletler, Telefonlar, Bilgisayar ve Bilgisayar Donanımları, Foto ve Kamera, Ev Aletleri ve Yaşam, Beyaz Eşyalar,  Spor ve Oyun ve Hobi, Anne ve Bebek ve Oyuncak kategorilerinde ürün satışını sürdürmektedir.

Günümüzde Media Markt; 14 ülkede 800’e yakın mağazası ve 10.000 metrekareye ulaşan satış alanıyla, Avrupa’nın tartışmasız 1 numaralı elektronik perakendecisidir ve bu haklı başarıyı her geçen gün daha ileri taşıyacak atılımlara hiç durmaksızın devam etmektedir.

Tüm bu genel özelliklerine ek olarak Media Markt, çevre bilinci oldukça yüksek bir markadır ve elektronik atık ve bu atıkların geri dönüştürülmesi konusundaki çalışmalara 2009 yılında, henüz konuyla ilgili yasa çıkmadan evvel başlamıştır ve teslim ettiği her ürüne karşılık geri dönüşüm için eski ürünü talep ederek doğanın ve çevrenin korunmasına büyük katkı sağlamaktadır.

2007 yılında girdiği Türkiye pazarına gayet etkileyici yenilikler getirmiştir ve Media Markt kampanyalarıelektronik eşya sektörünün gelişim ve değişim öncülerinden biri olmayı başarmıştır.

Müşteri memnuniyetine verdiği önemle fark yaratarak tüketicilerin en çok tercih ettiği elektronik perakende firması olmayı hedefleyen Media Markt, müşterilerin yüzünü rakipsiz uygun fiyatları ve kaliteli hizmetleri ile güldürmeye odaklanıyor. Bu doğrultuda, “Gülmek Sana Yakışıyor” sloganı ve aynı adlı şarkının eşliğinde yeni bir reklam kampanyasını uygulamaya sokan Media Markt’ın kampanyaya ait reklam filmleri eğlenceli kurgularıyla dikkat çekti.

Müşterilerinin gönüllerinde taht kurmayı hedefleyen ve bu doğrultuda müşteri hizmetlerine yönelik yatırımlarına hız veren Media Markt mağazaları, “Gülmek Sana Yakışıyor” sloganı altında yeni bir pazarlama iletişimi dönemini başlattı.

http://www.mediamarkt.com.tr/